Sigorta

“Adımıza Duyulan Güven Teminatımızdır”

 

Aksu Grup Şirketlerine en son eklenen şirketimiz olan Aksu Sigorta, sizlere farklı sektörlerde de hizmet verebilmek için kurulmuş ve sektöre yepyeni bir soluk getiren markalarımızdan biridir.

Müşterilerimizin menfaatlerini ön planda tutarak, müşterilerimize fayda sağlamak şirketimizin öncelikli prensiplerindendir.

Ticari çıkarlarımızdan önce; müşterilerimize sigorta ile ilgili yaşadığı veya yaşayabileceği sorunlarla ilgili olarak tam zamanlı destek sağlamak ve her konuda yanında olmak Aksu Sigorta Şirketi’nin kuruluş amaçlarından biridir.

Müşterilerimize Gümrükleme, Yurtiçi Lojistik ve Sigorta konusunda tek elden hizmet vermenin avantajını ve gururunu yaşayan Aksu Grup Şirketleri olarak sizin de tıpkı yüzlerce diğer memnun müşterimiz gibi en kısa zamanda Aksu Grup kalitesi ile tanışmasını çok isteriz.

 

Hizmetlerimiz;

 

Uluslararası Nakliyeci Sorumluluk Sigortası  -CMR- (Taşıyıcının Yurt Dışı Sorumluluğu)

Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının yaptıkları taşımalar ile ilgili olarak, taşıyıcının yük sahibine olan sorumluluğunun sınır ve çerçevesini çizen uluslararası bir anlaşma olan CMR sözleşmesinden kaynaklanan hukuki sorumluluklarını, poliçede belirtilen şart ve limitlerini Aksu Sigorta güvencesi ile teminat altına alır.

Tır Yeşil Kart Sigortası

Uluslararası Motorlu Taşıt Mali Sorumluluk Sigortası  Sistemi’dir. 1 Ocak 1953 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Ülkeleri dışına çıkan sürücülerle, bu sürücülerin yabancı memleketlerde taşıtlarıyla zarar verdikleri üçüncü  şahıslara çift yönlü bir kolaylık sağlamak amacıyla düşünülmüş ve oluşturulmuştur. Yeşil kart Sigortası, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasının yurt dışında geçerli olan  şeklidir.

Bu sigorta ile; aracınızın yurt dışında ve Yeşil Kart’ın arkasında belirtilmiş olan üye ülkelerde kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne / yaralanmasına veya maddi zarara uğranmasına sebep olmasından dolayı, o ülkenin trafik kanununa göre size (işleten olarak) düşen hukuki sorumluluğu, yine aynı zorunlu limitler kapsamında teminat altına alabilirsiniz.

Tır Şoförü için Vize Sigortası

Seyahat gidiş tarihinden 1 gün önce başlayıp dönüş tarihinden 1 gün sonra bitmelidir.

Tır Şoförü için vize sigortası yurt dışı seyahatlerinde ülke giriş kapısı kontrol noktası ve vize alımlarında konsolosluk yetkilileri tarafından istenilen (poliçe) belgedir.

Kapalı Alan Antrepo ve Depo sigortası

Aksu sigorta güvencesi ile her türlü teminat altında olup yangın sigortası, 3.şahıs mali mesuliyet sigortası ve depoculuk yasal sorumluluk kapsamındadır.

Nakliyat Emtia Taşıma Sigortası

Bir malın bir taşıma aracı ile (gemi, kamyon, uçak, ya da tren) bir yerden bir yere taşınması sırasında poliçede yer alan kloz ve şartlar uyarınca bir kaza ya da olaya bağlı fiziksel zarar görmesi durumunu teminat altına alınır.

Depocu Yasal Sorumluluk Sigortası

Sigortalının, poliçede adresi belirtilen kapalı alana sahip depo sınırları içerisinde gerçekleştireceği depolama faaliyetlerinden dolayı, bir sözleşmeye bağlı olarak depolama amacı ile Sigortalının muhafaza, emanet ve kontrolüne bırakılan üçüncü şahıslara ait emtianın depo sınırları içerisinde yer değiştirme, istifleme, yükleme, boşaltma faaliyetleri sırasında meydana gelebilecek kazalar sonucu söz konusu emtiada oluşabilecek fiziksel hasar dolayısıyla Sigortalıya yüklenebilecek yasal sorumluluklarını poliçede belirlenen özel şart, kloz ve limitler dahilinde teminat altına alınır.

Araç kasko ve trafik sigortası

Aracınızda başınıza gelebilecek çeşitli tehlikelere karşı önlem almak amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Çarpma, çarpılma, yanma. Halk hareketleri, terör. Sel ve su baskını, hırsızlık, üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk gibi…

Aksu Sigorta aracınızı ve sizi, olası risklere karşı koruyor. Hasarınızı en hızlı şekilde gideriyor, kendinizi güvende hissetmeniz için farklı çözümler sunuyor.

 

Bireysel Sigortalar

Konut Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile yapılarınızı güvence altına almanızın zamanı gelmedi mi?

Alp – Himalaya deprem kuşağının ortasında konumlanan Türkiye riskli bir bölgedir. Tarihimizde birçok deprem olmuştur ve büyük depremlerin olması beklenmektedir. Deprem doğal afetinden sonra ayakta kalmak, çıkabilecek masrafları kolayca karşılamak için siz de Aksu Sigorta kalitesi ile sigortanızı yaptırın.

Yangın Sigortası

Bize bi’şey olmaz demeyin tedbiri elden bırakmayın. Aksu Sigortanın müşterilerine özel sunduğu birbirinden avantajlı seçeneklerinden birini seçin ve evinizi/ iş yerinizi yangına karşı şimdiden koruyun.

Hırsızlık Sigortası

Hırsızlık Sigortası ile eşya ve mallarınızın hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs neticesinde uğrayacakları ziya ve zararları teminat altına alabilirsiniz.

Hırsızlığın; kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, tırmanma ve aşma suretiyle sigortalı mahalline girilerek doğrudan meydana gelen maddi kayıp ve zararlar teminat altına alınır.

Ferdi Kaza Sigortası

Bir kaza durumunda, yaşanılacak üzüntü bir yana, inanılmaz masraflarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aksu Sigorta güvencesi ile sunulmuş, ferdi kaza sigortası, ani ve beklenmedik kazaların sonuçlarına karşı sizi güvence altına alır.

Bu sigorta kapsamına giren teminatlar ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin.

İşyeri Sigortası

İşyeri Paket Sigortası ile işyeri binanızı, muhteviyatınızı (demirbaş, makine-tesisat, emtia vb.) ve camlarınızı, teminatlar çerçevesinde Aksu Sigorta güvencesi ile teminat altına alabilirsiniz

 

Kurumsal Sigortalar

İnşaat All Risk Sigortası

Doğal afetlerin ve ekonomik krizlerin sıkça yaşandığı ülkemizde çeşitli ölçekteki tüm yatırımların güvence altına alınması oldukça önem taşımaktadır. İnşaat All Risks sigortasının gerekliliği; projenin devamlılığın sağlanması, sermaye, iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçilmesi konularında ortaya çıkmaktadır.

İnşaat All Risks Sigortası; İnşaat faaliyetlerinin başlangıcından bitimine kadar geçen süre içinde, inşaat faaliyetlerine özgü ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkacak hasarların önlenmesinde projeyi güvence altına alır.

Makine Kırılması Sigortası

Sanayide çoğu zaman yapılan işin temelini oluşturan makinelerin güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Ani ve beklenmedik her türlü sebepten meydana gelen maddi ziyan ve hasarların gerektirdiği tamirat ve ikame masraflarını temin eder.

                Yurtdışı Seyahat Sigortası

Avrupa ülkeleri vize başvurularında talep edilen yurtdışı seyahat sigortası ihtiyacını karşılamak amacıyla sunulan seyahat sigortası ile sağlanan teminatlar Avrupa dışındaki ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilmiş, Yurtdışı Seyahat Sigortası poliçesi hizmetinize Aksu Sigorta güvencesi ile sunulmuştur.

Mühendislik Sigortaları

İnşaat faaliyetlerinin başlangıcından bitimine kadar geçen süre içinde, inşaat faaliyetlerine özgü ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkacak hasarlara karşı teminat veren bir sigorta türüdür.

 

Sağlık Sigortası

Bireysel Sağlık Sigortası

Aksu Sigorta, bir kaza veya hastalık sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi 100%’e kadar güvence altına alır. Bireysel Sağlık Sigortası kapsamında sunulan zengin seçenekler ile ailenizin, kendinizin, sevdiklerinizin sağlığını en uygun sağlık sigortası poliçesi ile güvence altına alın.

Kurumsal Sağlık Sigortası

Şirketinizin çalışanları ve aile bireyleri için bütçenize uygun olarak geliştirilen Kurumsal Sağlık Sigortası seçenekleriyle Aksu Sigorta şirketinizi güvence altına alır. Çalışanlarınızın memnuniyetini ve işe bağlılığını arttırma adına Aksu Sigortanın birbirinden zengin kurumsal sağlık sigortası alternatiflerinden birini seçin ve kurumsal sağlık sigortanızı yaptırın.